czwartek, 30 Październik 2014

Polki coraz później decydują się na dziecko

Istnieje kilka głównych przyczyn odwlekania w czasie pierwszej ciąży. Na pytanie „Co składnia Panią do planowania ciąży po 30 roku życia?”, najwięcej Polek, bo aż 40%,[1] uznało że sytuacja finansowa w jakiej się znajdują nie jest wystarczająco dobra, aby myśleć o dziecku. Z kolei dla 17% kobiet rozwój kariery zawodowej jest w danej chwili ważniejszy niż założenie rodziny. Obydwie odpowiedzi wskazują, że Polki zdają sobie sprawę, jak istotna jest sytuacja materialna, kiedy planuje się założenie rodziny.

32-artykul

Równie ważnym aspektem w kwestii zakładania rodziny jest dla Polek posiadanie stałego partnera. Jego brak, za główną przyczynę planowania ciąży po 30 roku życia, uznało aż 38% respondentek. Możliwe, że kobiety mają problem ze znalezieniem mężczyzn szukających stabilizacji, gotowych na założenie rodziny, którzy wsparliby je emocjonalnie (20% Polek uznało, że nie czuje się gotowa emocjonalnie na poczęcie dziecka).

[1] Raport został opracowany na podstawie badań Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych na zlecenie Kliniki Leczenia Niepłodności „Bocian” Analizą objęto grupę 269 kobiet w wieku 18-35 lat. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze polskich kobiet w wieku 18-35 lat pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne takie jak płeć, wiek, wykształcenie oraz wielkość miejscowości zamieszkania, a także zmienne związane z szeroko pojętym stylem życia.

Blog: Koszt in vitro po refundacji

Marzec 16, 2014
g_mrugacz_blog

W moim poście przybliżę Państwu ile rzeczywiście kosztuje in vitro w naszej klinice po refundacji oraz jakie są koszty procedur realizowanych na zasadach komercyjnych.
W ramach rządowego programu refundacji in vitro, każda para ma prawo skorzystać z trzech prób procedury wspomaganego rozrodu…

Czytaj wpis

Posty naszego zespołu

bpietrzycki_min

dr Bartosz Pietrzycki

Czy badania USG są niebezpieczne dla płodu? Jakich zasad powinien przestrzegać lekarz wykonujący USG?

ibolkun_min

Igor Bołkun

Jak działa embrioskop? W jaki sposób pomaga wybrać najlepsze zarodki do transferu?

ejasinska_min

dr Elwira Jasińska

Czym jest zespół hiperstymulacji jajników? Jakie są jego objawy?

bkowalska_min

dr Bożena Kowalska

Jak radzić sobie z dolegliwościami w pierwszych dniach macierzyństwa?

icoico

dr med. Grzegorz Mrugacz

Jak Polki walczą z niepłodnością? Co sądzą o in vitro i naprotechnologii?

Załaduj więcej publikacji

Copyright © 2014 Klinikabocian.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone