czwartek, 29 Maj 2014

Rozdysponowano środki na realizację rządowego programu refundacji in vitro

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło podział środków finansowych Programu – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016. Wysokość środków rozdysponowanych na realizację Programu od 1 lipca 2014 r. do 30 czerwca 2016 r. między 29 klinikami leczenia niepłodności wynosi 154 mln zł.

28-artykul

 

Pierwsze 10 miesięcy funkcjonowania rządowego Programu – Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego uważam za bardzo udane. Cieszę się, że program działa sprawnie i są pieniądze na jego realizację. Wspiera rozwój klinik leczenia niepłodności, ale przede wszystkim zwiększa dostęp do procedury in vitro i podnosi świadomość społeczną na jej temat. Na przykładzie naszej Kliniki można zaobserwować wzrost zainteresowania zabiegiem in vitro. Zwiększyła się liczba pacjentek, które zgłaszają się do nas, by z niego skorzystać – powiedział dr Grzegorz Mrugacz, dyrektor medyczny Kliniki „Bocian”.

Mimo tego, duża ilość par musiała zrezygnować z udziału w Programie z powodu kosztu leków stymulujących owulację. Suma ta wynosi aż 1/3 ceny całej procedury in vitro, czyli ok. 4500 zł. Dla wielu osób jest to nadal zbyt duży wydatek. Dlatego wiadomość o ich refundacji została bardzo pozytywnie przyjęta przez środowisko. Jest to kolejny krok zapewniający równy dostęp i możliwość skorzystania z zapłodnienia pozaustrojowego większej ilości par.

 

Czytaj więcej:

PulsMedycyny.pl

Polki.pl

Medexpress.pl

Blog: Koszt in vitro po refundacji

Marzec 16, 2014
g_mrugacz_blog

W moim poście przybliżę Państwu ile rzeczywiście kosztuje in vitro w naszej klinice po refundacji oraz jakie są koszty procedur realizowanych na zasadach komercyjnych.
W ramach rządowego programu refundacji in vitro, każda para ma prawo skorzystać z trzech prób procedury wspomaganego rozrodu…

Czytaj wpis

Posty naszego zespołu

bpietrzycki_min

dr Bartosz Pietrzycki

Czy badania USG są niebezpieczne dla płodu? Jakich zasad powinien przestrzegać lekarz wykonujący USG?

ibolkun_min

Igor Bołkun

Jak działa embrioskop? W jaki sposób pomaga wybrać najlepsze zarodki do transferu?

ejasinska_min

dr Elwira Jasińska

Czym jest zespół hiperstymulacji jajników? Jakie są jego objawy?

bkowalska_min

dr Bożena Kowalska

Jak radzić sobie z dolegliwościami w pierwszych dniach macierzyństwa?

icoico

dr med. Grzegorz Mrugacz

Jak Polki walczą z niepłodnością? Co sądzą o in vitro i naprotechnologii?

Załaduj więcej publikacji

Copyright © 2014 Klinikabocian.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone