sobota, 10 Maj 2014

„Płodne Dni” - bezpłatne badania diagnozujące płodność kobiet

15 maja w ramach kampanii „Płodna Polka” odbędzie się akcja bezpłatnych badań „Pakietu kobiecego”. Określają one rezerwę jajnikową, co pozwala oszacować, jak długo kobieta będzie miała szansę na poczęcie dziecka.

 

38-artykul

Jak wynika z raportu zrealizowanego na potrzeby kampanii[1], aż 82% dorosłych Polek, które nie mają jeszcze dzieci, nigdy nie diagnozowało swojej płodności. Co czwarta z nich planuje macierzyństwo dopiero po 30. roku życia, a zbyt późna decyzja o zajściu w ciążę jest jedną z głównych przyczyn niepłodności.

Naprzeciw tym alarmującym wynikom wychodzą inicjatorzy kampanii „Płodna Polka” organizując akcję „Płodne Dni”. Pierwszy z nich odbędzie się dnia 15 maja w Klinice Leczenia Niepłodności „Bocian” w Warszawie. Polki będą miały możliwość bezpłatnego wykonania „Pakietu Kobiecego” w którego skład wchodzą: badanie poziomu hormonów AMH i FSH, badanie ultrasonografem (USG) oraz konsultacja z lekarzem specjalistą z dziedziny niepłodności.

Ilość komórek jajowych kobiety jest określona na całe życie, a z wiekiem spada. Wczesne wykonanie badań „Pakietu Kobiecego” pozwala określić tę liczbę i stan płodności kobiety. Pomaga to zapobiegać sytuacjom, w którym decyzja o zajściu w ciążę została podjęta zbyt późno. Warto pamiętać, że po przekroczeniu 25. roku życia szanse na dziecko zaczynają systematycznie maleć, a po 33. są już często niewielkie – mówi dr Grzegorz Mrugacz, ekspert medyczny kampanii, dyrektor medyczny Klinik Leczenia Niepłododności „Bocian”.

Pakiet badań wykonała już ambasadorka kampanii Katarzyna Burzyńska, która zachęca wszystkie kobiety, aby poszły w jej ślady:

W ciąży nie jestem, ale będę. Wiem, że będę mogła być, bo zrobiłam badania Pakietu Kobiecego. Dlatego też mogę zaplanować macierzyństwo zdrowo, świadomie i szczęśliwie. I tego życzę wszystkim kobietom – tym po w moim wieku, po 30. i tym młodszym również. Badajmy się, diagnozujmy swoją gospodarkę hormonalną, a potem bądźmy mamami!

Kasia zamierza wesprzeć swoją obecnością panie diagnozujące płodność w ramach akcji „Płodne Dni” w warszawskim oddziale Kliniki, na ulicy Stawki 2A.

Więcej informacji o kampanii oraz dokładny opis badań „Pakietu Kobiecego” można znaleźć na stronie www.plodnapolka.pl.Kolejne „Płodne dni” odbędą się 12 czerwca.

 

Czytaj więcej:

Egodziecka.pl

Babyonline.pl

Focus.pl

 

 

[1] Raport został opracowany na podstawie badań Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych na zlecenie Kliniki Leczenia Niepłodności „Bocian” Analizą objęto grupę 269 kobiet w wieku 18-35 lat. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze polskich kobiet w wieku 18-35 lat pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne takie jak płeć, wiek, wykształcenie oraz wielkość miejscowości zamieszkania, a także zmienne związane z szeroko pojętym stylem życia.

Blog: Koszt in vitro po refundacji

Marzec 16, 2014
g_mrugacz_blog

W moim poście przybliżę Państwu ile rzeczywiście kosztuje in vitro w naszej klinice po refundacji oraz jakie są koszty procedur realizowanych na zasadach komercyjnych.
W ramach rządowego programu refundacji in vitro, każda para ma prawo skorzystać z trzech prób procedury wspomaganego rozrodu…

Czytaj wpis

Posty naszego zespołu

bpietrzycki_min

dr Bartosz Pietrzycki

Czy badania USG są niebezpieczne dla płodu? Jakich zasad powinien przestrzegać lekarz wykonujący USG?

ibolkun_min

Igor Bołkun

Jak działa embrioskop? W jaki sposób pomaga wybrać najlepsze zarodki do transferu?

ejasinska_min

dr Elwira Jasińska

Czym jest zespół hiperstymulacji jajników? Jakie są jego objawy?

bkowalska_min

dr Bożena Kowalska

Jak radzić sobie z dolegliwościami w pierwszych dniach macierzyństwa?

icoico

dr med. Grzegorz Mrugacz

Jak Polki walczą z niepłodnością? Co sądzą o in vitro i naprotechnologii?

Załaduj więcej publikacji

Copyright © 2014 Klinikabocian.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone